Kullanım Sözleşmesi

Kullanım Koşulları Sözleşmesi

İş bu kullanıcı sözleşmesi (‘’sözleşme’’), www.sahamatik.com adlı internet sitesinin (“sahamatik.com”) kullanım koşullarını düzenlemektedir. sahamatik.com sitesinde yer alan tüm politika ve kurallar işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, işbu sözleşmenin ekini oluşturmaktadır. sahamatik.com’un hizmetlerini kullanan kişi (Kullanıcı), işbu sözleşmenin hüküm ve şartlarını eksiksiz kabul etmiş sayılır.

sahamatik.com, sitede mevcut her tür hizmet, ürün, işbu sözleşme ya da sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, ekleme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Yapılan değişikliklerden sonra Kullanıcı’nın sahamatik.com’un hizmetlerini kullanması bu değişikliklerinin kabul edildiği anlamına gelir.

sahamatik.com’a giriş yapmak ücretsizdir. Kullanıcı sahamatik.com tarafından sunulan aracılık hizmetlerini kullanmak istediği takdirde işbu sözleşmede belirtilen ücretleri ödemekle yükümlüdür.

1.Kullanıcı Kaydı

Kullanıcıların sahamatik.com’un hizmetlerinden faydalanabilmeleri için öncesinde üyelik kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. İşlemlerin tamamlanması işbu sözleşmenin kabul edilmesini de içerir.

1.a Kullanıcı olarak kayıt yaptırabilmek için ilgili kişi, kayıt formunda yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru sunmakla sorumludur. Bu bilgiler Gizlilik Politikamız aracılığıyla korunacaktır.

1.b Kayıt yapabilmek için Kullanıcı’nın ad, soyad, e-posta adresi, şifre ve cep telefonu numarası bilgilerini sahamatik.com’a bildirmesi gerekmektedir. Kullanıcı, siteye giriş yaparken kayıt işlemlerini tamamlandıktan sonra belirlediği kullanıcı adı ve şifre ile siteye giriş yapabilir ve bu şifreyi istediği zaman Profil sayfasından değiştirebilir. Kullanıcı aynı zamanda Facebook hesabı üzerinden de kullanıcı kaydı oluşturabilir. Bu bilgilerin güvenliği Kullanıcı’ya ait olup Kullanıcı kendisine ait kullanıcı adı ve şifresiyle yapılan tüm işlemlerden bizzat sorumludur.

1.c Kullanıcının verdiği herhangi bir yanlış veya eksik bildirimden dolayı sahamatik.com veya üçüncü şahıslara verilen bir zararlardan Kullanıcı’nın kendisi sorumludur.

2.Satış Koşulları

2.a Tesis Sahibinin’nın hizmet satışa sunmak için kayıt işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Satıcı satışa sunmak istediği hizmetin satış formunda istenen tüm alanları doğru, gerçek ve detaylı bir şekilde doldurmakla yükümlüdür. Bununla birlikte Satıcı’nın, sahamatik.com’un yapılan işlemin ücretini kendisine yatırabilmesi amacıyla banka kartı numarasını sahamatik.com’a bildirmesi gerekmektedir.

2.b Satış formunu tamamladıktan sonra teklifin sahamatik.com’da yayınlanması ile birlikte Satıcı bu bilgilerin 3. kişilere aktarılabileceğini kabul eder. Satıcı, teklifin sahamatik.com’da yayınlanması ile işlemin belirtilen koşullarda gerçekleşeceğini kabul ve garanti eder. Alıcının teklifi kabul etmesiyle birlikte sunulan hizmetten sahamatik.com kazanç sağlayacaktır ve şartların yerine getirilmemesi durumunda meydana gelebilecek ve sahamatik.com açısından olumsuz ve şirketin zararına olan durumlardan dolayı sahamatik.com para cezası tahsil etme hakkına sahiptir.

2.c Satıcı teklifini ücretsiz yayınlayabilecektir. sahamatik.com yalnızca söz konusu ilanda verilen hizmetin satılası durumunda hizmet bedeli tahsil edecektir.

2.d Satıcının teklife sunduğu hizmetin herhangi bir vergiye tabi olması halinde, bu durumun ve ilgili tutarın bildirilmesi Satıcı’nın sorumluluğundadır. Bu vergilere sahamatik.com tarafından Kullanıcılara sunulan aracılık hizmeti için alınan KDV dahil değildir.

Satıcı, ilanına konu hizmet anlaşmasına varılan teklifler hariç ve kullanılabilir olduğu müddetçe istediği zaman bu hizmet bedelini değiştirebilir.

2.f Satışlara ilişkin hizmet bedeli

Bahsi geçen hizmet bedeli sahamatik.com’un aracılık yaptığı satışlar yönünden uygulanır.

sahamatik.com kendisine ait platform aracılığıyla yapılan işlemlerden aracılık hizmet bedeli almaktadır. Bu servisin bedeli aşağıdaki şekilde belirlenmektedir:

Bu yüzde oranı sahamatik.com tarafından verilen aracılık hizmeti harçlarını oluşturmaktadır. Aracılık hizmetinin kesin yüzde oranlarına internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Oluşan fiyat üzerine, hizmet bedeli için işlemin gerçekleştirildiği tarihte geçerli olan Katma Değer Vergisi (KDV) eklenecektir.

Hizmet'in net bedeli yukarıda belirtilen ücretlerin toplamı olacaktır.

2.h Satıcının Teklifle Bağlılığı

Satıcı tarafından yukarıda belirtilen maddelere uygun olarak verilen ilana ilişkin olarak satışın onaylandığını veya beklemede olduğunu bildiren elektronik postanın profilinde belirtmiş olduğu e-posta adresine gönderilmesinden sonra bu teklif geri çekilemez. İşlemin Alıcı tarafından onaylanmasını takiben elektronik hizmeti Alıcıya gönderilir.

İşlem Alıcı tarafından onaylandığında sahamatik.com Satıcıya satışın onaylandığına dair bir elektronik posta gönderir ve Satıcı, Alıcının satın aldığı hizmetlerden faydalanmasını sağlayacak şekilde işlemi tamamlamakla yükümlüdür.

sahamatik.com’un aracılık ettiği satışların iptali mümkün değildir. sahamatik.com’un, satıştan sonra, etkinlik/organizasyonların gidişatında meydana gelebilecek yer, tarih değişiklikleri, gösterinin gerçekleştirileceği yerin durumu veya gösterinin iptal olması gibi durumlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Bir üst paragrafta belirtilen durumların meydana gelmesi durumunda talep edilecek tamamlanmış bir satışın ödeme iptali, yalnızca sahamatik.com’un takdirine bağlı olarak gerçekleştirilebilir. sahamatik.com’un uygun gördüğü hallerde satış bedeli Alıcı’ya geri yatırılır ve mümkün olan hallerde hizmet tutarının iade alınması işlemi Satıcı’nın sorumluluğundadır.

2.ı Satıcının şartları yerine getirmemesi sonuçları

Satıcılarının burada belirtilen şartlara uymaması veya kendilerinden kaynaklı herhangi bir hata yüzünden satışları gerçekleştirilememiş tüm hizmetler için sahamatik.com satıcılardan idari giderler olarak maddi para cezası(cezai şart) tahsil edecektir. Bu tutarlara tam olarak gerçekleştirilemeyen siparişlerin çözümlenmesi için yapılan masraflar da dahildir. İlaveten, sahamatik.com kuralları ihlal eden veya şartları yerine getirmeyen satıcıların hesabını kapatma yetkisini saklı tutar. Aşağıdaki durumların oluşması durumunda bahsi geçen cezalar Satıcılara uygulanacaktır:

A) sahamatik.com tarafından sunulan platform üzerinden verilen ilandaki hizmetten başka bir hizmetin Alıcıya gönderilmesi halinde, Satıcı ilanla bağdaşmayan bu hizmetin ilana konu hizmetle aynı veya ondan daha iyi olduğunu düşünse dahi, cezai uygulama geçerli olacaktır;

B) Satıcının işlemini tamamlamamasından dolayı sahamatik.com’un alıcıya para iadesi veya geri ödeme yapma durumunda kalması;

Bu sözleşme uyarınca Satıcılara uygulanan cezalar her zaman maddi para cezalarıdır. Bu ceza Satıcıya ödenecek birikmiş satış ücretleri üzerinden karşılanacaktır.

Satıcının aşağıda belirtilen ihlalleri gerçekleştirmesi durumunda idari giderler cezası, uygulama şekli nasıl olursa olsun, sahamatik.com tarafından otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

2.ı.b Alıcı tarafından kabul edilen fakat yanlış gönderilmiş hizmetlere uygulanan cezalar.

İlanda belirtilenden başka hizmet gönderildiği ve kendisine gönderilen bu hizmetin Alıcı tarafından kabul edildiği durumlarda, sahamatik.com’un söz konusu hizmeti kabul etmesi için Alıcıya uyguladığı indirim kadar yanlış hizmet cezası uygulanacaktır. Alıcı’ya telafi olarak uygulanacak bu ücretin miktarı yalnızca sahamatik.com tarafından belirlenecek olup, yapılan bu indirim tutarı doğrudan Alıcıya ödenecektir.

Bu durumda Satıcı, gerekli satış hizmet bedeli ve gerektiğinde alıcıya yapılacak indirim haricindeki satış ücretini alacaktır. Alıcı, sipariş verdiği hizmetin yerine gönderilen bir başka hizmeti kabul etmezse, sipariş başarısız sayılacak ve "tamamlanamayan satışlar" için belirlenen ceza ücreti uygulanacaktır.

Aşağıdaki durumlar söz konusu olduğunda gönderi yanlış kabul edilir:

Koltuğun sahamatik.com’da yayınlanandan farklı bir kategori/bölümde yer alması;

İzleyicinin alana olan görüş açısını değiştirecek/engelleyecek koltuklar/kategoriler;

Tek bir ilanda yan yana olarak yayınlanan fakat ayrı yerlere ait hizmetlerin satışa sunulması;

"Birlikte" diyerek satılan fakat gerçekte yan yana olmayan hizmetler;

Hizmete ilişkin kısıtlamaların söz konusu olduğu durumlarda bunun ilanda açıkça belirtilmemesi.

Satışın yapıldığı sayfada yer alan haritada gösterilenden farklı bir kategoride yer alan hizmetler;

Yukarıda belirtilen durumlar uygulanırken Platform’da yer alan haritadaki kategori ve bölümler baz alınır. Bu nedenle, ilanlar ve ilanı yapılan hizmetler, ait oldukları etkinlik/organizasyona ilişkin olarak sahamatik.com tarafından sunulan haritanın bölüm ve kategorilerine göre yayınlanmalıdır. Harita veya grafik olmadığı takdirde, organizasyon/etkinliğin organizatörü tarafından belirlenen koltuk dizini esas alınacaktır.

2.ı.c Başarısız sipariş cezası:

Aşağıdaki durumlar söz konusu olduğunda sahamatik.com siparişi başarısız kabul eder:

Teslim edilemeyen hizmetler

İlanda belirtilenle aynı olmayan ve Alıcının almayı kabul etmediği hizmetler

Satıcının hizmeti göndermediği veya gönderdiği yanlış hizmeti alıcının kabul etmemesi ve sahamatik.com’un alıcıya para iadesi yapmak veya başka bir satıcıya yönlendirmek zorunda kalması durumunda satıcı, söz konusu satışın parasını alamaz ve sahamatik.com’a başarısız sipariş nedeniyle maddi para cezası öder.

Başarısız siparişe uygulanacak para cezası, hizmetlerin satıldığı fiyat ile aynı veya bir üst kategoriden başarısız siparişin yerine konması amacıyla alınan hizmetin fiyatı arasındaki fark olarak belirlenmiştir.

2.k İşlem ücretinin satıcıya ödenmesi.

İşlem başarıyla gerçekleştirildiği takdirde sahamatik.com Satıcıya ilanı yayınlarken belirttiği ödeme şekli aracılığıyla ödeme yapacaktır.

Satıcıya, bu sözleşmede açıklanan şekilde kendisinin belirlediği fiyat üzerinden hizmet bedeli+KDV kesildikten sonra kalan bakiye tutar ödenecektir.

2.l Satıcıya yapılacak ödemenin tarih ve şartları

hizmet sahibi ile katılımcının aynı olması zorunlu olmayan ve ilave belge (passolig) ibraz edilmesi gerekmeyen etkinliklerde, etkinlik tarihini takip eden ilk iş günü ödeme yapılır. Girişte kimlik kontrolü yapılan, hizmet sahibi ile katılımcının aynı olması zorunlu olan ve ilave belge (Örn: Passolig) ibraz edilmesini gerektiren etkinliklerde ise, ödeme Satıcının gönderimi onaylamasından sonra 2 iş günü içerisinde Alıcı işlemi onayladığı vakit yapılır, 2 gün geçmesinden sonra ise otomatik ödeme veya etkinlikten sonraki iş günü.

2.m Hesabın kapatılması

sahamatik.com kendi platformu üzerinde kabul ve ihraç etme haklarına sahiptir. Burada belirtilen şartlara uymayan her satıcı bu platformdan çıkartılabilecektir. sahamatik.com hesabı kapandığında Satıcı, tamamlanmamış satışları iptal etme hakkına sahiptir. Hesap kapatma işlemi tamamlandığında sahamatik.com gereken para cezalarını uyguladıktan sonra Satıcıya tüm alacaklarını teslim edecektir.

3.hizmet satın alma.

3.a Teklifin kabul edilmesi.

Satışa sunulan bir hizmeti satın almak isteyen bir alıcı burada belirtilen tüm Kullanım Koşulları'nı kabul etmek zorundadır.

Alıcının ilgilendiği teklifin şartlarını kabul etmesi, satıcının belirlediği fiyatı (fiyatı her satıcı kendi belirlediği için farklılık gösterebilir), sahamatik.com’un bu sözleşmede açıklanan aracılık hizmeti bedelini ve diğer masrafları kabul etmesi anlamına gelir.

sahamatik.com gösterilerde meydana gelebilecek değişiklikler ile ilgili olarak alıcılara bildirim yapmaya çalışacaktır. Ancak, Alıcılar'a hiçbir şekilde yaptıkları ödemenin iadesi yapılmayacaktır.

Teklifin kabul edilmesiyle birlikte alıcı için sahamatik.com’un aracılık hizmeti süreci başlamış olur. Teklifin kabul edilmesiyle alıcı, sahamatik.com’u, satın alma işleminin yapıldığı anda geçerli olan sahamatik.com’un aracılık hizmetine uygulanan Katma Değer Vergisi (KDV) de dahil olmak üzere, gerçekleştirilen işlemin toplam ücretini satın alma sürecinde belirtilen ödeme şekli aracılığıyla tahsil etmesi için yetkili kılmaktadır.

3.b Satışın Onaylanması ve Teslimi.

Herhangi bir satışın onaylanması veya beklemeye alınması durumunda sahamatik.com, Alıcının belirttiği elektronik posta adresine yapılan işlemin detaylarını içeren bir onay(bilgilendirme) mesajı yollayacaktır.

Bu mesaj Satıcı ile Alıcı arasında yapılan işlemin bir kanıtı olacaktır. Alıcı, etkinlik/organizasyona katılamaması durumunda sahamatik.com tarafından sağlanan platform üzerinden aldığı hizmeti satışa sunabilir. Konu hizmet sadece hizmetin alındığı hesap üzerinden satışa sunulabilir. Zira, aynı barkodu içeren hizmetler sisteme bir kere yüklenebildiği için bu durumun sahamatik.com’a bildirilmesi gerekmektedir.

3.c Satış Bedeli

hizmetlerin satış bedeli aşağıdaki öğelerden oluşur:

Satıcı tarafından belirlenen sabit teklif bedeli.

Aracılık Hizmeti bedeli +KDV

Satıcı tarafından belirlenen sabit teklif bedeli, işbu belgedeki Kullanım Koşulları'na uygun olarak herhangi bir etkinlik/organizasyon/gösteri için Satıcının oluşturduğu bir teklifin platfrom’da görüntülenen fiyatı ve ilaveten ilgili vergilerden ibarettir.

Hizmet bedeli, Alıcı’nın platformu kullanmasından kaynaklanan sahamatik.com’un tahsil ettiği bedeldir. Bu fiyatın belirlenme şekli aşağıdaki paragrafta açıklanmaktadır.

3.d hizmet satın almaya uygulanan Aracılık Hizmeti bedeli.

Alıcının hizmet satın almak amacıyla platformu kullanmasıyla sahamatik.com’un, Alıcının bu platformda gerçekleştirdiği tüm işlemler için aracılık hizmeti bedeli alma hakkı oluşur. Bahsi geçen hizmet bedeli aşağıdaki açıklanan şekilde belirlenir:

Satıcının belirlediği hizmet fiyatının üzerine sahamatik.com tarafından sunulan aracılık hizmetine ait harçları kapsayan hizmet bedeli eklenecektir.

Ortaya çıkan fiyatın üzerine, hizmet bedeline ilişkin olarak işlemin gerçekleştiği zaman geçerli olan Katma Değer Vergisi (KDV) eklenecektir.

Hizmet'in bedeli burada belirtilen fiyatların toplamıdır.

hizmetlerin teslim edilmesi Alıcının verdiği bilgilerin doğruluğuna ve gönderiyi teslim almak için uygunluk durumuna bağlıdır.

3.e Elektronik hizmet (e-hizmet)

Elektronik hizmet satın aldığında bu hizmetler alıcıya elektronik posta aracılığıyla gönderilir. Bu hizmetler somut materyal bazlı olmayıp internet dosyası (PDF veya başka bir format) olarak gönderilecektir. Bu durumda alıcının satış işlemi gerçekleştikten sonra vazgeçme hakkı bulunmamaktadır.

4.sahamatik’nın sunduğu garantiler.

sahamatik.com hizmet kullanıcılarına tüm işlemlerinde gizlilik ve güvenlik garantisi, verilen bilgilerin mahremiyeti ve 2048 bitlik Secure Sacket Layer (SSL) ile şifreleme sağlamaktadır. Gerçekleştirilen tüm işlemlerin ödemesi tamamen güvenli ve güvenilir finansal kuruluşların terminalleri kullanılarak yapılır.

4.a Satıcılar yönünden

sahamatik.com, başarıyla gerçekleştirilen tüm işlemlerin bedellerini Satıcı adına işbu Kullanım Şartları çerçevesinde tahsil etmeyi garanti eder.

sahamatik.com hizmetlerin teslim işlemini yürütmeyi, bu işlem Alıcı veya Satıcının kendine özel sorumluluk veya isteğine bağlı olmadığı sürece, garanti eder.

sahamatik.com Satıcıya, kendisine sahamatik.com tarafından hizmetinin satışının onaylanma veya bekleme sürecinde olduğunu elektronik posta aracılığıyla bildirdiği ana kadar, yayınladığı hizmetlerin fiyatlarını değiştirme veya hizmeti geri çekme hakkı vermeyi garanti eder.

hizmeti satışa sunulan etkinlik/organizasyonun iptal edilmesi ve hizmet bedelinin iade edilmesi halinde Satıcı bu hizmet bedelini kendisi tahsil etmekle sorumludur, aksi halde oluşacak zararlardan sahamatik.com sorumlu tutulamaz.

Bir gösterinin iptal olmuş sayılması için gösterinin organizatörleri tarafından resmi açıklama yapılması, aynı gösteri için yeni bir tarih vermemesi ve organizatörün hizmetlerin parasını iade etmesi gereklidir.

4.b Alıcılar yönünden

sahamatik.com, geçerli hizmetlerin alıcının gösteriye zamanında katılmasını sağlayacak şekilde kendisine teslim edilmesini sağlamak, güvenilir, güvenli ve şeffaf bir hizmet sağlamak için mümkün olan tüm servisleri Alıcının hizmetine sunmakla sorumludur.

Gösterinin yukarıda açıklandığı şekilde iptal edilmesi durumunda sahamatik ödenen bedeli Alıcı’ya geri yatırmayı garanti eder.

sahamatik.com etkinlik/organizasyona ilişkin olarak meydana gelebilecek hiçbir değişiklikten, herhangi bir sanatçı ve gösteriyi düzenleyenlerin davranışlarından veya hatalarından hiçbir şekilde sorumlu değildir.

5. Cayma Hakkı

Önemle belirtiriz ki, sunulan aracılık hizmetine ilişkin olarak, 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (ğ) maddesi uyarınca işbu satım sözleşmesinden cayma hakkı mevcut olmayıp, yapılan satışlar kural olarak kesindir.

6.Promosyonlu teklifler.

sahamatik.com sunduğu hizmetler üzerinden, şekli ve kapsamını kendisinin belirlediği promosyon veya indirim(ler) yapabilir. Uygulanacak olan promosyon ve indirimlerin hesap sahiplerine bildirilme zorunluluğu bulunmamaktadır.

7.Bildirimler-Haberler.

Daha iyi ve güvenli bir haberleşme sağlamak için sahamatik ile kullanıcılar (Alıcı veya Satıcı) arasında yapılan tüm iletişimler yazılı olarak elektronik posta ile gerçekleştirilecek, bu postalar Kullanıcılar için sahamatik.com’un sunduğu hizmetlerin veya yapılan işlemlerin bir kanıtı olacaktır. Elektronik posta haricinde kullanıcılara daha iyi bir hizmet sunmak için Kullanıcılara online chat servis hizmeti sağlanacaktır.

Bununla birlikte, bazı özel durumlarda, daha çabuk iletişim kurulabilmesi için sahamatik.com Kullanıcı ile öncelikle kayıt formunda belirttiği numaradan telefonla iletişime geçebilir ve/veya bu bildirimi elektronik posta ile gönderebilir.

Her hâlükârda Satıcının yayınladığı teklifler ve Alıcının kabul ettiği teklifler hakkında onaylama postası sahamatik.com tarafından daima tarafların kayıt aşamasında verdikleri geçerli elektronik posta adreslerine yollanacaktır.

Kullanıcıların sahamatik.com’a gönderdiği tüm bildirimler info@sahamatik.com adresine gönderildiği sürece geçerli sayılacaktır.

sahamatik.com tarafından Kullanıcı'ya gönderilen bildirimler ve haberler aşağıdaki şekilde gerçekleştirildiği sürece geçerli sayılacaktır:

Kullanıcı'nın kayıt formunda belirttiği adrese elektronik posta yollamak;

Kullanıcı'nın kayıt formunda belirttiği numaradan kendisini telefonla arayarak bildirmek;

sahamatik.com’un kullanıcılarına Hizmet esnasında İnternet Portalı aracılığıyla yolladığı bildirimler.

Böylelikle, sahamatik.com yukarıdaki belirtilen yollarla Kullanıcı'nın kendine sağladığı iletişim adreslerine yolladığı tüm bildirim ve haberler doğru olarak gerçekleştirilmiş ve geçerli sayılacaktır. Kullanıcı'nın sahamatik.com’a verdiği iletişim bilgileri doğru ve kesin kabul edilir, bu bilgilerde meydana gelecek her türlü değişiklikten sahamatik.com’u haberdar etmek Kullanıcı'nın sorumluluğundadır.

9.Platfrom ve hizmetleri doğru kullanma zorunluluğu.

Kullanıcı, platformu ve burada sunulan hizmetleri kullanırken burada açıklanan Kullanım Koşulları'na, Kanunlara ve kendisine bildirilen diğer tüm bildirimlere, uyarılara, kullanım şekillerine, bunların dışında genel ahlak kurallarına uymak, bunları toplum düzenini bozmayacak şekilde kullanmakla mükelleftir.

Kullanıcı, Hizmet'i üçüncü şahısların hak ve menfaatlerine zarar verecek şekilde kullanamaz; bununla birlikte sahamatik.com’a, diğer Kullanıcılara veya herhangi bir internet kullanıcısına (hardware, software) ait bilgisayarların, bu bilgisayarlarda kayıtlı belge, arşiv ve her türlü dokümanın ve Hizmet'in, normal çalışmasını engelleyecek, bunlara zarar verecek, aşırı yüklenmeye neden olacak, bozacak (hacking) şekilde bir kullanımdan kaçınmak zorundadır.

10.İçeriklerin doğru kullanılması zorunluluğu.

Yukarıda belirtilenlere uygun olarak, Kullanıcı platform üzerinden kullanıcıların hizmetine sunulan içerikleri, burada açıklanan Kullanım Koşulları'na, Kanunlara ve kendisine bildirilen diğer tüm bildirimlere, uyarılara, kullanım şekillerine, bunların dışında genel ahlak kurallarına uyarak, bunları toplum düzenini bozmayacak şekilde kullanma hakkına sahiptir. Bu içerikler aşağıdaki gibi sıralanmıştır, fakat bu sıralama bir sınır teşkil etmemektedir: yazılı belgeler, resimler, grafikler, simgeler, teknoloji, software, linkler, diğer sesli ve görüntülü içerikler, grafik dizaynı ve kaynak kodu (ileride "İçerikler" olarak anılacaktır). Özel olarak aşağıdaki davranışlardan kaçınmakla yükümlüdür:

Hak sahibinin izni olmadan veya yasal olarak mümkün olmadığı halde İçerikler'i değiştirmek, modifiye etmek, kopyalamak, herhangi bir şekilde kullanıma açmak, yaymak;

sahamatik.com’a ait tanımlayıcı bilgileri, dijital ortamdan veya tanımlanmaları için bulundukları her türlü teknik araçtan silmek, bunları değiştirmek, yeniden düzenlemek veya izni olmadan kullanmak.

Kullanıcı, duruma göre kendisine sunulmuş veya İçerikler'in bulunduğu web sayfalarında belirtilmiş, veya İnternette genel olarak kullanılan ve İçerikler'e, platforma ve/veya Hizmet'e zarar verme riski oluşturmayan şekil ve prosedürler haricinde İçerikler'i ele geçirmekten hatta onları ele geçirmeye kalkışmaktan dahi kaçınmakla yükümlüdür.

11.İnternet Portalı'nın web sayfalarına ve sunduğu hizmetlere giriş izni verecek linkler (bağlantılar) oluşturmak.

Kendi web sayfalarıyla İnternet Portalı arasında bağlantı (link) (ileride "Bağlantı" olarak anılacaktır) oluşturmak isteyen Kullanıcı veya diğer kişiler, sahamatik.com, yönetici ve çalışanları hakkında bilgilere yer vermesi halinde bu bilgilerin doğruluğu taahhüt etmektedirler. Bağlantı’nın yer aldığı internet sitesi sahamatik.com’a ait hiçbir marka ticari isim, unvan, logo ve slogan dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla sahamatik.com’a ait hiçbir belirleyici simgeyi kullanamaz. Bağlantının bulunduğu internet sitesinde genel ahlaka aykırı ve yasalara aykırı hiçbir içerik bulunamaz. Bağlantıyı oluşturan web sayfasının sahamatik.com ile hiçbir ilişkisi olmadığı gibi bu sayfadaki içerik veya hizmetlerin sahamatik.com ile hiçbir bağlantısı yoktur.

12.Fikri ve endüstriyel mülkiyet. Lisanssız.

İnternet Portalı'nda yer alan tüm markalar, ticari isimler ve simgeler sahamatik.com’a ve/veya üçüncü şahıslara ait olup, Kullanıcılar'ın İnternet Portalı'na ve/veya Hizmet'e giriş yapmaları veya bunları kullanmaları Onları bahsi geçen markalar, ticari isimler ve/veya ayırt edici simgeler üzerinde herhangi bir hak sahibi yapmaz.

İçerikler sahamatik.com veya üçüncü şahıslara ait fikri mülkiyettir, Kullanıcılar Hizmet ve İnternet Portalı'nın doğru kullanımı için gerekli olanlar dışında, burada belirlenen Kullanım Koşulları'ndan dolayı, bahsi geçen içeriklere dair var olan ya da olabilecek hiçbir fikri mülkiyeti kullanma ve işletme hakkına sahip değillerdir.

13.Garanti ve sorumluluğun reddi.

13.a İnternet Portalı ve Hizmetler'in işleyişinden kaynaklanan garanti ve sorumluluğun reddi.

Kullanılabilirlik, yanılabilirlik ve devamlılık.

sahamatik.com platform ve hizmetlerin işleyişinin devamlılık ve kullanılabilirliğini garanti etmez. sahamatik.com imkanlar dahilinde platform ve hizmetin işleyişinde meydana gelebilecek aksaklıkları kullanıcılara bildirecektir. sahamatik.com yanılmazlık garantisi vermediği gibi, Kullanıcıların Platform ve hizmetleri doğru bir şekilde kullanabileceklerini, platformu oluşturan ve hizmet verilen farklı internet sayfalarına giriş yapabileceklerini de garanti etmemektedir.

sahamatik.com, kanunların el verdiği sınırlar dahilinde, internet sayfası ve hizmetlerin aksamasından kaynaklanabilecek hiçbir zarar veya aksamadan sorumlu olmadığı gibi, Kullanıcıların web sayfası ve hizmetlere, web sayfası ve hizmetlerin yapılabilirliğine atfettiği hak ihlalinden ve platformun farklı internet sayfalarına veya hizmet verilen diğer internet sayfalarına giriş sorunu yaşamalarından da sorumlu tutulamaz.

13.b İçeriklerden kaynaklı garanti ve sorumluluğun reddi.

sahamatik.com bilgisayar sisteminde kayıtlı elektronik dosyalar, belgeler veya içeriklerde, bilgisayar sisteminde (software ve hardware) değişiklik meydana getirebilecek virüs veya başka elementlerin olmadığı garanti ve kontrol etmez.

sahamatik.com içeriklerde bulunan herhangi bir virüs veya başka öğelerden dolayı Kullanıcıların bilgisayar sistemlerinde, elektronik dokümanlarında veya dosyalarında meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten sorumlu değildir.

sahamatik.com içeriklerin doğruluğunu, kesinliğini, kapsamlılığını veya güncelliğini garanti etmez. sahamatik.com, içeriklerin doğru, kesin, kapsamlı ve/veya güncel olmamasından kaynaklanabilecek hiçbir sorun veya aksamadan sorumlu değildir.

13.c Kullanıcıların İnternet Portalı'nı, İçerik ve Hizmetleri kullanmasından kaynaklı her türlü sorumluluk ve garantinin reddi.

sahamatik.com Kullanıcıların İnternet Sayfası, Hizmetler ve İçerikleri kullanım şekillerini kontrol etmemektedir ve böyle bir zorunluluğu yoktur. Özellikle belirtiriz ki, sahamatik.com Kullanıcıların platformu, hizmet ve içerikleri işbu Kullanım Koşulları'na uyarak veya dikkatli ve tedbirli bir şekilde kullanacaklarını garanti etmez.

sahamatik.com Kullanıcıların kimliklerini ve diğer Kullanıcılara bildirdiği kullanıcı bilgilerinin doğruluğunu, kesinliğini, geçerliliğini, kapsamını kontrol etmez, etme zorunluluğu da bulunmamaktadır.

sahamatik.com, içerik ve hizmetlerin kullanıcılar tarafından kullanımından veya kullanıcıların diğer kullanıcılara verdiği bilgilerin eksik, yanlış, geçersiz olmasından kaynaklanan hiçbir zarar veya olumsuzluktan sorumlu olmadığı gibi; aynı şekilde ve özellikle herhangi bir kullanıcının İnternet Portalı'nda gerçekleştirdiği herhangi bir iletişim sırasında bir başka üçüncü şahsın kimliğini kullanmasından kaynaklanabilecek hiçbir zarar veya olumsuzluktan da sorumlu değildir.

14.Kişisel bilgilerin korunması. Çerezlerin kullanımı.

Bazı Hizmetler'den faydalanabilmek için Kullanıcılar'ın sahamatik’ya önceden birtakım kişisel bilgiler (ileride "Kişisel Bilgiler" olarak anılacaktır) vermeleri gerekmektedir.

sahamatik.com yasalarca gerekli olan kişisel bilgileri koruma önlemlerini almıştır, bunlara ek olarak başka koruma yöntemleri de uygulamaktadır; fakat Kullanıcılar'ın internet üzerinde alınan koruma yöntemleri aşılamaz olmadığını bilmeleri gerekir.

sahamatik.com Kullanıcı İnternet Portalı'nın site ve web sayfalarını kullandığı zaman kendine ait veya üçüncü şahısların çerezlerini kullanma hakkına sahiptir. İnternet Portalı'nın site ve web sayfalarında kullanılacak çerezler, yalnızca belirli bir bilgisayarın tarayıcısıyla (Anonim kullanıcı) bağlantılıdır ve Kullanıcı'nın ad ve soyadı bu yoldan öğrenilemez. Çerezlerin kullanımı, Kullanıcı bir kez giriş yaptıktan sonra kendisi için ayrılmış hizmetlere ve alanlara her giriş yaptığında kayıt olmayı gerektirmemesi için sahamatik.com’un kayıtlı Kullanıcı'nın tarayıcısını tanımlamasını sağlar. Kullanılan çerezler diğer sağlayıcılar tarafından oluşturulmuş çerez arşivlerini okuyamaz. Kullanıcı, çerezlerin hard diskine yüklenmesini engellemek ve çerez kullanımı için bilgisayarının ekranında bilgi verilmesini sağlamak için tarayıcısını yapılandırabilir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için lütfen tarayıcınızın talimatlarını ve kılavuzunu okuyunuz.

İnternet Portalı'nın site ve web sayfalarında kullanılan çerezler sahamatik.com tarafından sunulabilir, bu durumda çerezler bu site ve web sayfalarının yürüttüğü farklı tarayıcılar veya sahamatik.com’a hizmet veren başka üçüncü şahıslar tarafından sahamatik.com adına sunulmaktadır (örneğin belirli İçerikleri ve reklamları oluşturmak ve Kullanıcı'nın belirli İçerikleri ve reklamları belirli zaman, yer ve sayıda görüntüleyebilmesini sağlamak için kullanılan çerezler). 15.Hizmetlerin durdurulması veya kaldırılması.

sahamatik.com işbu Kullanım Koşulları'na uymayan Kullanıcılara verilen hizmetleri, önceden haber verme zorunluluğu olmaksızın ve istediği zaman durdurabilir veya kaldırabilir. 16.Müddet ve sonlandırma.

İnternet Portalı ve diğer Servisler'in kullanımının süresi başta sınırsızdır. Buna rağmen, sahamatik.com gerekli gördüğünde platform ve/veya herhangi bir hizmetin kullanımını durdurma veya bitirme yetkisine sahiptir. Mümkün olduğu müddetçe, sahamatik.com Kullanıcılar'a platform ve/veya diğer hizmetlerin kullanımının durdurulduğu veya kaldırıldığını mümkün olan en kısa zamanda bildirecektir. 17.İlgili mevzuat ve yargı.

sahamatik.com tarafından sağlanan platform ve aracılık hizmetleri Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun, Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri tarafından düzenlenir. İş bu Sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Buna rağmen, taraflar her türlü anlaşmazlığı mümkün olduğunca dostça yollardan halletmeye çalışacaklardır.

Rakip ve Takım Arayanlar

    Şu anda ilinizde devam eden CANLI maç yoktur.